Diodes - Rectifiers - SingleRohm Semiconductor RB530VM-40TE-17
RB530VM-40TE-17
5S-RB530VM-40TE-17
RB530VM-40TE-17
DIODE SCHOTTKY 40V 100MA UMD2
Product Description
| Series: | Digi-Reel? |
| Series: | - |
| Diode Type: | Schottky |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | 40V |
| Current - Average Rectified (Io): | 100mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 690mV @ 100mA |
| Speed: | Fast Recovery =< 500ns |
| Reverse Recovery Time (trr): | > 200mA (Io) |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | - |
| Capacitance @ Vr: | 15??????A @ 40V |