Diodes - Rectifiers - SingleNexperia USA Inc. RB520S30YL
RB520S30YL
5S-RB520S30YL
RB520S30YL
DIODE SCHOTTKY 30V 200MA SOD523
Product Description
| Series: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | Automotive |
| Diode Type: | Active |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | Schottky |
| Current - Average Rectified (Io): | 30V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 200mA |
| Speed: | 600mV @ 200mA |
| Reverse Recovery Time (trr): | Fast Recovery =< 500ns |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | > 200mA (Io) |
| Capacitance @ Vr: | - |
| F: | 1??????A @ 10V |
| Mounting Type: | 20pF @ 1V |
| Package / Case: | 1MHz |