Diodes - Rectifiers - SingleNexperia USA Inc. PMEG3005EGWX
PMEG3005EGWX
5S-PMEG3005EGWX
PMEG3005EGWX
PMEG4010CEGW/SOD123/SOD2
| Diode Type: | Schottky |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | 30V |
| Current - Average Rectified (Io): | - |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 430mV @ 500mA |
| Speed: | Fast Recovery =< 500ns |
| Reverse Recovery Time (trr): | > 200mA (Io) |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | - |
| Capacitance @ Vr: | - |
| F: | 55pF @ 1V |
| Mounting Type: | 1MHz |