NSR20F30QNXT5G
5S-NSR20F30QNXT5G
NSR20F30QNXT5G
DIODE SCHOTTKY 30V 2A 2DSN
Product Description
Series:Tape & Reel (TR)
Series:-
Diode Type:Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):30V
Current - Average Rectified (Io):2A (DC)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:480mV @ 2A
Speed:Fast Recovery =< 500ns
Reverse Recovery Time (trr):> 200mA (Io)
Current - Reverse Leakage @ Vr:-
Capacitance @ Vr:150??????A @ 30V