Diodes - Rectifiers - SingleON Semiconductor NSR01L30NXT5G
NSR01L30NXT5G
5S-NSR01L30NXT5G
NSR01L30NXT5G
DIODE SCHOTTKY 30V 100MA 2DSN
Product Description
| Series: | Cut Tape (CT) |
| Series: | - |
| Diode Type: | Schottky |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | 30V |
| Current - Average Rectified (Io): | 100mA (DC) |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 530mV @ 100mA |
| Speed: | Small Signal =< 200mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr): | Any Speed |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | - |
| Capacitance @ Vr: | 3??????A @ 30V |
| F: | 7pF @ 5V |
| Mounting Type: | 1MHz |