NRVTS12120MFST1G
5S-NRVTS12120MFST1G
NRVTS12120MFST1G
DIODE SCHOTTKY 120V 12A 5DFN
Product Description
Series:Tape & Reel (TR)
Series:Automotive
Diode Type:Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):Schottky
Current - Average Rectified (Io):120V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:12A
Speed:830mV @ 12A
Reverse Recovery Time (trr):Fast Recovery =< 500ns
Current - Reverse Leakage @ Vr:> 200mA (Io)
Capacitance @ Vr:-
F:75??????A @ 120V