NHPJ15S600G
5S-NHPJ15S600G
NHPJ15S600G
DIODE GEN PURP 600V 15A TO220FP
Product Description
Series:Tube
Series:-
Diode Type:Standard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):600V
Current - Average Rectified (Io):15A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:3.2V @ 15A
Speed:Fast Recovery =< 500ns
Reverse Recovery Time (trr):> 200mA (Io)
Current - Reverse Leakage @ Vr:50ns
Capacitance @ Vr:60??????A @ 600V