Diodes - Rectifiers - SingleGeneSiC Semiconductor MURH10005R
MURH10005R
5S-MURH10005R
MURH10005R
DIODE MODULE 50V 100A D-67
Product Description
| Series: | Bulk |
| Series: | - |
| Diode Type: | Standard |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | Reverse Polarity |
| Current - Average Rectified (Io): | 50V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 100A |
| Speed: | 1.3V @ 100A |
| Reverse Recovery Time (trr): | Fast Recovery =< 500ns |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | > 200mA (Io) |
| Capacitance @ Vr: | 75ns |
| F: | 25??????A @ 50V |