JANTXV1N5188
5S-JANTXV1N5188
JANTXV1N5188
DIODE GEN PURP 400V 3A AXIAL
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):Standard
Current - Average Rectified (Io):400V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:3A
Speed:1.5V @ 9A
Reverse Recovery Time (trr):Standard Recovery >500ns
Current - Reverse Leakage @ Vr:> 200mA (Io)
Capacitance @ Vr:-
F:2??????A @ 400V