JANTX1N5417US
5S-JANTX1N5417US
JANTX1N5417US
DIODE GEN PURP 200V 3A D5B
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):Standard
Current - Average Rectified (Io):200V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:3A
Speed:1.5V @ 9A
Reverse Recovery Time (trr):Fast Recovery =< 500ns
Current - Reverse Leakage @ Vr:> 200mA (Io)
Capacitance @ Vr:150ns
F:1??????A @ 200V