JAN1N5420
5S-JAN1N5420
JAN1N5420
DIODE GEN PURP 600V 3A AXIAL
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):Standard
Current - Average Rectified (Io):600V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:3A
Speed:1.5V @ 9A
Reverse Recovery Time (trr):Fast Recovery =< 500ns
Current - Reverse Leakage @ Vr:> 200mA (Io)
Capacitance @ Vr:400ns
F:1??????A @ 600V