Diodes - Rectifiers - SingleInfineon Technologies IDW10G65C5FKSA1
IDW10G65C5FKSA1
5S-IDW10G65C5FKSA1
IDW10G65C5FKSA1
DIODE SCHOTTKY 650V 10A TO247-3
Product Description
| Series: | Tube |
| Series: | thinQ!? |
| Diode Type: | Silicon Carbide Schottky |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | 650V |
| Current - Average Rectified (Io): | 10A (DC) |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.7V @ 10A |
| Speed: | No Recovery Time > 500mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr): | 0ns |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 400??????A @ 650V |
| Capacitance @ Vr: | 300pF @ 1V |
| F: | 1MHz |