FR12GR05
5S-FR12GR05
FR12GR05
DIODE GEN PURP REV 400V 12A DO4
Product Description
Series:Bulk
Series:-
Diode Type:Standard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):Reverse Polarity
Current - Average Rectified (Io):400V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:12A
Speed:800mV @ 12A
Reverse Recovery Time (trr):Fast Recovery =< 500ns
Current - Reverse Leakage @ Vr:> 200mA (Io)
Capacitance @ Vr:500ns
F:25??????A @ 100V