Diodes - Rectifiers - SingleToshiba Semiconductor and Storage DSR01S30SC(TPL3)
DSR01S30SC(TPL3)
5S-DSR01S30SC(TPL3)
DSR01S30SC(TPL3)
DIODE SCHOTTKY 30V 100MA SC2
Product Description
| Series: | Digi-Reel? |
| Series: | - |
| Diode Type: | Schottky |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | 30V |
| Current - Average Rectified (Io): | 100mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 620mV @ 100mA |
| Speed: | Small Signal =< 200mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr): | Any Speed |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | - |
| Capacitance @ Vr: | 700??????A @ 30V |
| F: | 8.2pF @ 0V |
| Mounting Type: | 1MHz |