Diodes - Rectifiers - SingleDiodes Incorporated DFLS1200-7
DFLS1200-7
5S-DFLS1200-7
DFLS1200-7
DIODE SCHOTTKY 200V POWERDI123
Product Description
| Series: | Cut Tape (CT) |
| Series: | - |
| Diode Type: | Schottky |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | 200V |
| Current - Average Rectified (Io): | 1A |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 850mV @ 1A |
| Speed: | Fast Recovery =< 500ns |
| Reverse Recovery Time (trr): | > 200mA (Io) |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | - |
| Capacitance @ Vr: | 2??????A @ 200V |
| F: | 23pF @ 5V |
| Mounting Type: | 1MHz |