Diodes - Rectifiers - SingleComchip Technology CGRMT4004-HF
CGRMT4004-HF
5S-CGRMT4004-HF
CGRMT4004-HF
DIODE GEN PURP 400V 1A SOD123H
Product Description
| Series: | Digi-Reel? |
| Series: | - |
| Diode Type: | Standard |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | 400V |
| Current - Average Rectified (Io): | 1A |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.1V @ 1A |
| Speed: | Standard Recovery >500ns |
| Reverse Recovery Time (trr): | > 200mA (Io) |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | - |
| Capacitance @ Vr: | 5??????A @ 400V |