Diodes - Rectifiers - SingleBYV28-200-TAP BYV28-200-TAPTB-ND
BYV28-200-TAPTB-ND
5S-BYV28-200-TAPTB-ND
BYV28-200-TAPTB-ND
Vishay Semiconductor Diodes Division
Product Description
| Series: | 2500 |
| Series: | Tape & Box (TB) |
| Diode Type: | Active |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | Avalanche |
| Current - Average Rectified (Io): | 200V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 3.5A |
| Speed: | 1.1V @ 5A |
| Reverse Recovery Time (trr): | Fast Recovery =< 500ns |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | > 200mA (Io) |
| Capacitance @ Vr: | 30ns |
| F: | 1??????A @ 200V |