Diodes - Rectifiers - SingleInfineon Technologies BAS3005S02LRHE6327XTSA1
BAS3005S02LRHE6327XTSA1
5S-BAS3005S02LRHE6327XTSA1
BAS3005S02LRHE6327XTSA1
DIODE SCHOTTKY 30V 500MA TSLP-2
Product Description
| Series: | Digi-Reel? |
| Series: | - |
| Diode Type: | Schottky |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | 30V |
| Current - Average Rectified (Io): | 500mA (DC) |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 500mV @ 500mA |
| Speed: | Fast Recovery =< 500ns |
| Reverse Recovery Time (trr): | > 200mA (Io) |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | - |
| Capacitance @ Vr: | 300??????A @ 30V |
| F: | 15pF @ 5V |
| Mounting Type: | 1MHz |