APT75DQ120BG
5S-APT75DQ120BG
APT75DQ120BG
DIODE GEN PURP 1.2KV 75A TO247
Diode Type:Standard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):1200V
Current - Average Rectified (Io):75A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:3.1V @ 75A
Speed:Fast Recovery =< 500ns
Reverse Recovery Time (trr):> 200mA (Io)
Current - Reverse Leakage @ Vr:325ns
Capacitance @ Vr:100??????A @ 1200V