APT30DQ100BG
5S-APT30DQ100BG
APT30DQ100BG
DIODE GEN PURP 1KV 30A TO247
Diode Type:Standard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):1000V
Current - Average Rectified (Io):30A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:3V @ 30A
Speed:Fast Recovery =< 500ns
Reverse Recovery Time (trr):> 200mA (Io)
Current - Reverse Leakage @ Vr:295ns
Capacitance @ Vr:100??????A @ 1000V