Diodes - Rectifiers - SingleAGP15-800HE3/54 AGP15-800HE3/54-ND
AGP15-800HE3/54-ND
5S-AGP15-800HE3/54-ND
AGP15-800HE3/54-ND
| Current - Average Rectified (Io): | 800V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.5A |
| Speed: | 1.1V @ 1.5A |
| Reverse Recovery Time (trr): | Standard Recovery >500ns |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | > 200mA (Io) |
| Capacitance @ Vr: | 2??????s |
| F: | 5??????A @ 800V |