Diodes - Rectifiers - SingleComchip Technology ACGRBT201-HF
ACGRBT201-HF
5S-ACGRBT201-HF
ACGRBT201-HF
DIODE GEN PURP 200V 2A DO214AA
Product Description
| Series: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | Automotive |
| Diode Type: | Active |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | Standard |
| Current - Average Rectified (Io): | 200V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 2A |
| Speed: | 960mV @ 2A |
| Reverse Recovery Time (trr): | Fast Recovery =< 500ns |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | > 200mA (Io) |
| Capacitance @ Vr: | - |
| F: | 5??????A @ 200V |
| Mounting Type: | 14pF @ 4V |
| Package / Case: | 1MHz |