Diodes - Rectifiers - SingleRB751S40 1727-6300-1-ND
1727-6300-1-ND
5S-1727-6300-1-ND
1727-6300-1-ND
115
Product Description
| Series: | 0 |
| Series: | 1 |
| Diode Type: | - |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | Active |
| Current - Average Rectified (Io): | Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 40V |
| Speed: | 120mA (DC) |
| Reverse Recovery Time (trr): | 370mV @ 1mA |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | Small Signal =< 200mA (Io) |
| Capacitance @ Vr: | Any Speed |
| F: | - |
| Mounting Type: | 500nA @ 30V |
| Package / Case: | 2pF @ 1V |
| Supplier Device Package: | 1MHz |
| Operating Temperature - Junction: | Surface Mount |
| Other: | SC-79,SOD-523,SOD-523,150??????C (Max) |
Related special
- TE Connectivity
- 1 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural
- In stock
- TE Connectivity
- 4 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural 0.098" (2.50mm)
- Pin Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- Socket Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- 3 Rectangular Connectors - Housings Plug Black 0.150" (3.81mm)
- 2 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.138" (3.50mm)
- Molex
- Hand Crimp Tool JHTR1031C
- TE Connectivity AMP Connectors
- 9 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 3 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 4 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 5 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 2 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 4 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- TE Connectivity DEUTSCH Connectors