VS-12CTQ045PBF
5S-VS-12CTQ045PBF
VS-12CTQ045PBF
DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V TO220AB
Product Description
Packaging:Tube
Series:-
Diode Configuration:1 Pair Common Cathode
Diode Type:Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):45V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode):6A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:600mV @ 6A
Speed:Fast Recovery =< 500ns
Reverse Recovery Time (trr):> 200mA (Io)
Current - Reverse Leakage @ Vr:-
Operating Temperature - Junction:800??????A @ 45V