UFT20020A
5S-UFT20020A
UFT20020A
DIODE MODULE 200V 100A
Product Description
Packaging:Bulk
Series:-
Diode Configuration:1 Pair Common Anode
Diode Type:Standard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):200V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode):100A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:975mV @ 100A
Speed:Fast Recovery =< 500ns
Reverse Recovery Time (trr):> 200mA (Io)
Current - Reverse Leakage @ Vr:50ns
Operating Temperature - Junction:50??????A @ 200V