Diodes - Rectifiers - ArraysSTMicroelectronics STTH2003CFP
STTH2003CFP
5S-STTH2003CFP
STTH2003CFP
DIODE ARRAY GP 300V 10A TO220FP
Product Description
| Packaging: | Tube |
| Series: | - |
| Diode Configuration: | 1 Pair Common Cathode |
| Diode Type: | Standard |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | 300V |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode): | 10A |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.25V @ 10A |
| Speed: | Fast Recovery =< 500ns |
| Reverse Recovery Time (trr): | > 200mA (Io) |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 35ns |
| Operating Temperature - Junction: | 20??????A @ 300V |