Diodes - Rectifiers - ArraysSMC Diode Solutions STF30150C
STF30150C
5S-STF30150C
STF30150C
DIODE ARRAY SCHOTTKY 150V ITO220
Product Description
| Packaging: | Tube |
| Series: | - |
| Diode Configuration: | 1 Pair Common Cathode |
| Diode Type: | Schottky |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | 150V |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode): | - |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.36V @ 15A |
| Speed: | Fast Recovery =< 500ns |
| Reverse Recovery Time (trr): | > 200mA (Io) |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | - |
| Operating Temperature - Junction: | 200??????A @ 150V |