SBR30A60CTB-13DIDKR-ND
5S-SBR30A60CTB-13DIDKR-ND
SBR30A60CTB-13DIDKR-ND
Packaging:1
Series:Digi-Reel?
Current - Average Rectified (Io) (per Diode):60V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:15A
Speed:630mV @ 15A
Reverse Recovery Time (trr):Fast Recovery =< 500ns
Current - Reverse Leakage @ Vr:> 200mA (Io)
Operating Temperature - Junction:-
Mounting Type:500??????A @ 60V
Package / Case:-65??????C ~ 150??????C
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated