SBR10U200CTBDI-ND
5S-SBR10U200CTBDI-ND
SBR10U200CTBDI-ND
Packaging:1
Series:Tube
Current - Average Rectified (Io) (per Diode):200V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:5A
Speed:820mV @ 5A
Reverse Recovery Time (trr):Fast Recovery =< 500ns
Current - Reverse Leakage @ Vr:> 200mA (Io)
Operating Temperature - Junction:30ns
Mounting Type:200??????A @ 200V
Package / Case:-65??????C ~ 175??????C
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated