SBR10200CTBDIDKR-ND
5S-SBR10200CTBDIDKR-ND
SBR10200CTBDIDKR-ND
Diodes Incorporated
Product Description
Packaging:1
Series:Digi-Reel?
Diode Configuration:Active
Diode Type:1 Pair Common Cathode
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):Super Barrier
Current - Average Rectified (Io) (per Diode):200V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:5A
Speed:920mV @ 5A
Reverse Recovery Time (trr):Fast Recovery =< 500ns
Current - Reverse Leakage @ Vr:> 200mA (Io)
Operating Temperature - Junction:20ns
Mounting Type:5??????A @ 200V
Package / Case:-65??????C ~ 175??????C
Supplier Device Package:Surface Mount
Other:TO-263-3,D2Pak (2 Leads + Tab),TO-263AB,TO-263AB (D2PAK),
Related special
  • SR30-10R-6S(71)
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • In stock
  • SFO-61T-250A
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated