MBRF10100CTL
5S-MBRF10100CTL
MBRF10100CTL
DIODE SCHOTTKY 100V 5A ITO220AB
Product Description
Packaging:Tube
Series:MBR
Diode Configuration:1 Pair Common Cathode
Diode Type:Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):100V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode):5A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:850mV @ 5A
Speed:Fast Recovery =< 500ns
Reverse Recovery Time (trr):> 200mA (Io)
Current - Reverse Leakage @ Vr:-
Operating Temperature - Junction:1mA @ 100V