Diodes - Rectifiers - ArraysSTMicroelectronics FERD30M45CR
FERD30M45CR
5S-FERD30M45CR
FERD30M45CR
DIODE FET 30A 45V I2PAK
Product Description
| Packaging: | Tube |
| Series: | - |
| Diode Configuration: | 1 Pair Common Cathode |
| Diode Type: | Standard |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | 45V |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode): | 15A |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 470mV @ 15A |
| Speed: | Standard Recovery >500ns |
| Reverse Recovery Time (trr): | > 200mA (Io) |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | - |
| Operating Temperature - Junction: | 600??????A @ 45V |