Diodes - RFPanasonic Electronic Components MA27P1100L
MA27P1100L
5S-MA27P1100L
MA27P1100L
DIODE PIN 60V 50MA SSSMINI-2P
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | - |
| Diode Type: | PIN - Single |
| Voltage - Peak Reverse (Max): | 60V |
| Current - Max: | 50mA |
| Capacitance @ Vr: | 0.8pF @ 0V |
| F: | 1MHz |
| Resistance @ If: | 1.5 Ohm @ 10mA |
| F: | 100MHz |