Diodes - RFPanasonic Electronic Components MA27P0100L
MA27P0100L
5S-MA27P0100L
MA27P0100L
DIODE PIN 60V 100MA SSS MINI-2P
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | - |
| Diode Type: | PIN - Single |
| Voltage - Peak Reverse (Max): | 60V |
| Current - Max: | 100mA |
| Capacitance @ Vr: | 0.8pF @ 1V |
| F: | 1MHz |
| Resistance @ If: | 1 Ohm @ 10mA |
| F: | 100MHz |
| Power Dissipation (Max): | 150mW |