VUO25-12NO8
5S-VUO25-12NO8
VUO25-12NO8
RECT BRIDGE 3PH 25A 1200V FO-B
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | - |
| Diode Type: | Three Phase |
| Technology: | Standard |
| Voltage - Peak Reverse (Max): | 1200V |
| Current - Average Rectified (Io): | 25A |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 2.2V @ 150A |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 300??????A @ 1200V |