Diodes - Bridge RectifiersVishay Semiconductor Diodes Division VS-90MT120KPBF
VS-90MT120KPBF
5S-VS-90MT120KPBF
VS-90MT120KPBF
POWER MOD 3PH BRIDGE 55A MTK
Product Description
| Packaging: | Tray |
| Series: | - |
| Diode Type: | Three Phase |
| Technology: | Standard |
| Voltage - Peak Reverse (Max): | 1200V |
| Current - Average Rectified (Io): | 90A |