Diodes - Bridge RectifiersVishay Semiconductor Diodes Division VS-60MT120KPBF
VS-60MT120KPBF
5S-VS-60MT120KPBF
VS-60MT120KPBF
MOD 3PH BRIDGE 1200V MTK
Product Description
| Packaging: | Tray |
| Series: | - |
| Diode Type: | Three Phase |
| Technology: | Standard |
| Voltage - Peak Reverse (Max): | 1600V |
| Current - Average Rectified (Io): | 60A |