Diodes - Bridge RectifiersVishay Semiconductor Diodes Division VS-130MT160KPBF
VS-130MT160KPBF
5S-VS-130MT160KPBF
VS-130MT160KPBF
IC BRIDGE 3PH 1200V 160A MTK
Product Description
| Packaging: | Tray |
| Series: | - |
| Diode Type: | Three Phase |
| Technology: | Standard |
| Voltage - Peak Reverse (Max): | 1600V |
| Current - Average Rectified (Io): | 130A |