Diodes - Bridge RectifiersTSC America Inc. TS10KL100 D3G
TS10KL100 D3G
5S-TS10KL100 D3G
TS10KL100 D3G
BRIDGE RECTIFIER
Product Description
| Packaging: | 0.9115 |
| Series: | 0 |
| Diode Type: | - |
| Technology: | - |
| Voltage - Peak Reverse (Max): | Active |
| Current - Average Rectified (Io): | Single Phase |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | Standard |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 1000V |
| Operating Temperature: | 10A |
| Mounting Type: | 1V @ 5A |
| Package / Case: | 5??????A @ 1000V |