Diodes - Bridge RectifiersTSC America Inc. TS10K60HD3G
TS10K60HD3G
5S-TS10K60HD3G
TS10K60HD3G
BRIDGE RECTIFIER
Product Description
| Packaging: | 0.847 |
| Series: | 0 |
| Diode Type: | - |
| Technology: | Automotive |
| Voltage - Peak Reverse (Max): | AEC-Q101 |
| Current - Average Rectified (Io): | Active |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | Single Phase |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | Standard |
| Operating Temperature: | 600V |
| Mounting Type: | 10A |
| Package / Case: | 1.1V @ 10A |
| Supplier Device Package: | 10??????A @ 600V |