MSDM150-16
5S-MSDM150-16
MSDM150-16
MOD BRIDGE 3PH 1600V 150A M3-1
Product Description
Packaging:Bulk
Series:-
Diode Type:Three Phase
Technology:Standard
Voltage - Peak Reverse (Max):1600V
Current - Average Rectified (Io):150A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1.4V @ 150A
Current - Reverse Leakage @ Vr:500??????A @ 1600V