M5060TB1000
5S-M5060TB1000
M5060TB1000
MODULE POWER 60A 1000V 3PH BRDG
| Series: | - |
| Diode Type: | Three Phase |
| Technology: | Standard |
| Voltage - Peak Reverse (Max): | 1000V |
| Current - Average Rectified (Io): | 60A |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.35V @ 50A |