M5060SB1600
5S-M5060SB1600
M5060SB1600
MODULE POWER 60A 1600V BRIDGE
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | - |
| Diode Type: | Single Phase |
| Technology: | Standard |
| Voltage - Peak Reverse (Max): | 1600V |
| Current - Average Rectified (Io): | 60A |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.35V @ 50A |