M5060SB1400
5S-M5060SB1400
M5060SB1400
MODULE POWER 60A 1400V BRIDGE
| Series: | - |
| Diode Type: | Single Phase |
| Technology: | Standard |
| Voltage - Peak Reverse (Max): | 1400V |
| Current - Average Rectified (Io): | 60A |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.35V @ 50A |