M50100SB1600
5S-M50100SB1600
M50100SB1600
MODULE POWER 100A 1600V BRIDGE
| Series: | - |
| Diode Type: | Single Phase |
| Technology: | Standard |
| Voltage - Peak Reverse (Max): | 1600V |
| Current - Average Rectified (Io): | 100A |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.2V @ 100A |