Diodes - Bridge RectifiersVishay Semiconductor Diodes Division GSIB15A40-E3/45
GSIB15A40-E3/45
5S-GSIB15A40-E3/45
GSIB15A40-E3/45
DIODE 15A 400V GSIB-5S
| Technology: | Standard |
| Voltage - Peak Reverse (Max): | 400V |
| Current - Average Rectified (Io): | 3.5A |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1V @ 7.5A |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 10??????A @ 400V |