Diodes - Bridge RectifiersVishay Semiconductor Diodes Division GSIB15A20N-M3/45
GSIB15A20N-M3/45
5S-GSIB15A20N-M3/45
GSIB15A20N-M3/45
BRIDGE RECT 15A 200V GSIB-5S
Product Description
| Packaging: | Tube |
| Series: | - |
| Diode Type: | Single Phase |
| Technology: | Standard |
| Voltage - Peak Reverse (Max): | 200V |
| Current - Average Rectified (Io): | 15A |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1V @ 7.5A |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 10??????A @ 200V |