Diodes - Bridge RectifiersMicro Commercial Co GBU15M-BP
GBU15M-BP
5S-GBU15M-BP
GBU15M-BP
BRIDGE RECTIFIER 15A 1000V GBU
| Technology: | Standard |
| Voltage - Peak Reverse (Max): | 1000V |
| Current - Average Rectified (Io): | 15A |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.1V @ 7.5A |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 5??????A @ 1000V |