Diodes - Bridge RectifiersMicro Commercial Co GBU15J-BP
GBU15J-BP
5S-GBU15J-BP
GBU15J-BP
BRIDGE RECTIFIER 15A 600V GBU
| Technology: | Standard |
| Voltage - Peak Reverse (Max): | 600V |
| Current - Average Rectified (Io): | 15A |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.1V @ 7.5A |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 5??????A @ 600V |