Diodes - Bridge RectifiersMicro Commercial Co GBU15G-BP
GBU15G-BP
5S-GBU15G-BP
GBU15G-BP
BRIDGE RECTIFIER 15A 400V GBU
Product Description
| Packaging: | Tube |
| Series: | - |
| Diode Type: | Single Phase |
| Technology: | Standard |
| Voltage - Peak Reverse (Max): | 400V |
| Current - Average Rectified (Io): | 15A |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.1V @ 7.5A |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 5??????A @ 400V |